Zespołem - jak poinformowano - kierował partnera Radomił Charzyński, wspierany przez Associates Kamila Majewskiego i Karola Lewandowskiego.

Partner Marek Kozaczuk wraz z Senior Associates Wojciechem Ostapowiczem i Maciejem Kacymirowem odpowiedzialni byli za kwestie podatkowe transakcji.

 

- W Greenberg Traurig staramy się, aby nasza praca miała pozytywny wpływ na społeczność, w której na co dzień działamy. Dlatego też jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w transakcji dotyczącej budynku zaprojektowanego z myślą o rozwoju całej dzielnicy Wola - powiedział Charzyński. 

Transakcja dotycząca kompleksu budynków biurowych 

Spark - jak poinformowano - to kompleks budynków biurowych klasy A+, zaprojektowanych tak, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników - pracowników, ale także lokalnych mieszkańców i osób niepełnosprawnych. 

- W momencie oddania do użytku budynek został wyróżniony certyfikatem "Obiekt bez barier". Budynek C oferuje prawie 12 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej przeznaczonej na wynajem, a także szereg innowacyjnych rozwiązań - dodaje kancelaria. 

W ocenie Jolanty Nowakowskiej-Zimoch, partner w Greenberg Traurig i Szefa Praktyki Nieruchomości w Polsce, ta transakcja pokazuje nie tylko "zaangażowanie firmy w realizację wartości korporacyjnych, ale także jest dowodem zaufania klientów". 

KGAL Investment Management - pierwsza inwestycja w Polsce

Grupa KGAL - przypomina kancelaria - to niezależny inwestor zarządzający aktywami o wartości 22,7 miliarda EUR. - Grupa powstała 
w 1968 r., prowadzi działalność w całej Europie i ma swoją siedzibę w mieście Grünwald koło Monachium w Niemczech. Nabycie Spark C jest pierwszą transakcją KGAL Investment Management w Polsce - dodano. 

Greenberg Traurig to międzynarodową kancelaria prawna oferującą pełen zakres usług, zatrudniająca około 2000 prawników obsługujących klientów w 38 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.