Jak informuje kancelaria, Greenberg Traurig doradzał Cyfrowemu Polsatowi we wszystkich aspektach tej transakcji, począwszy od negocjowania umów inwestycyjnych ze wspólnikami Metelem (podmiotu dominującego Polkomtela), w tym z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, w wyniku których Cyfrowy Polsat nabył udziały Metelem w zamian za swoje akcje nowej emisji o łącznej cenie emisyjnej blisko 6,15 mld PLN. Następnie doradzał przy emisji nowych akcji i wynegocjowaniu porozumienia z mniejszościowymi akcjonariuszami spółki oraz sporządzeniu prospektu emisyjnego na potrzeby dopuszczenia tych nowych akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnim elementem było refinansowanie istniejącego zadłużenia Cyfrowego Polsatu. Od konsorcjum ponad 20 instytucji finansowych na czele z ING, PKO BP i Société Générale spółka uzyskała nowe kredyty na łączną kwotę 3 mld PLN, co umożliwiło spłacenie zadłużenia z istniejącego kredytu oraz obligacji Senior Secured Notes (łącznie ponad 1,9 mld PLN na koniec 2013 roku).
Pozyskanie refinansowania i spłata istniejącego zadłużenia były istotnym warunkiem dla przeprowadzenia całej transakcji. Doradztwo Greenberg Traurig obejmowało również zmiany struktury zadłużenia grupy Metelem po jej przejęciu przez Cyfrowy Polsat w części dotyczącej zamierzonej spłaty zadłużenia z obligacji PIK Notes (ponad 260 milionów USD).
„Jesteśmy szczęśliwi pracując dla naszego wieloletniego klienta i pomagając przy utworzeniu największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce. Nasze zaangażowanie w transakcję przejęcia Polkomtela przez Cyfrowy Polsat było naturalnym następstwem naszej współpracy w 2011 roku związanej z nabyciem Polkomtela, które było największą polską transakcją wykupu lewarowanego (LBO). Cieszymy się tym bardziej, że po prawie 10 miesiącach pracy, obejmującej szereg niezwykle skomplikowanych elementów fuzji i przejęć oraz finansowania, projekt został zamknięty zgodnie z zakładanym harmonogramem oraz oczekiwaniami biznesowymi klienta” – powiedział Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.
Na czele zespołu prawników z warszawskiego oraz londyńskiego biura Greenberg Traurig stał Jarosław Grzesiak. Kwestie prawne związane z nabyciem Metelem oraz emisją akcji przez Cyfrowy Polsat koordynowali partnerzy: Stephen Horvath (londyńskie biuro Greenberg Traurig) oraz Rafał Sieński, partner lokalny Paweł Piotrowski i prawnicy: Paulina Kimla, Nicky Maan (londyńskie biuro Greenberg Traurig), Christopher Ives (londyńskie biuro Greenberg Traurig), Mateusz Zaleński.
Kwestie związane z refinansowaniem zadłużenia koordynował partner Andrzej Wysokiński wraz z partnerami londyńskiego biura Greenberg Traurig: Emmą Menzies i Frankiem Adamsem oraz prawnikami warszawskiego biura: Pauliną Kimlą i Magdaleną Bachledą-Księdzularz, a także londyńskiego: Garym Bellinghamem oraz Godriciem Shoesmithem.

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 1750 prawników obsługujących klientów w 36 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. W Stanach Zjednoczonych.
Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. to wg Chambers and Partners Międzynarodowa Kancelaria Roku 2013 w Polsce.  Greenberg Traurig w Polsce świadczy usługi prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią. Warszawskie biuro to ponad 60 prawników.