Finalizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgody właściwego organu antymonopolowego.

Jak podkreśla kancelaria, sprzedaż Żabka Polska jest największą transakcją w historii polskiego rynku detalicznego handlu spożywczego i zarazem największą transakcją wyjścia funduszu private equity z inwestycji przeprowadzoną w Polsce.

Żabka Polska jest liderem rynku sieci sklepów typu convenience, działającym pod markami: Żabka i Freshmarket. Żabka Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci detalicznych tego typu w Polsce, posiadającą ponad 4500 sklepów na terenie całego kraju.

- Mimo tego, że przez ostatnie dwa lata intensywnie rozwijamy naszą praktykę nieruchomościową, nasza kluczowa praktyka fuzji i przejęć niezmiennie zachowuje wiodącą pozycję na rynku w Polsce i udana realizacja niniejszej transakcji jest tego doskonałym odzwierciedleniem – powiedział Jarosław Grzesiak, partner zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz doświadczony zespół, złożony z prawników z Warszawy i Londynu, mógł wspierać CVC w tak skomplikowanej i istotnej transakcji – dodał Stephen Horvath, partner londyńskiego biura kancelarii.

Międzynarodowy zespół GT prowadzony był przez partnera Stephena Horvatha z biura w Londynie oraz Rafała Baranowskiego, partnera lokalnego warszawskiego biura kancelarii i wspierany przez Jarosława Grzesiaka, partnera zarządzającego Greenberg Traurig w Warszawie oraz Lejba Fogelmana, senior partnera warszawskiego biura.
Wspierali ich starsi prawnicy: Maciej Pietrzak (Londyn) i Filip Kijowski (Warszawa) oraz prawnicy: Tomasz Denko (Warszawa) i Amrik Bhella (Londyn).

Fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners jest jedną z wiodących międzynarodowych firm zajmujących się doradztwem inwestycyjnym. Założony w 1981 roku, zarządza kapitałem w imieniu ponad 300 inwestorów instytucjonalnych, rządowych i prywatnych na całym świecie.

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 2000 prawników obsługujących klientów w 38 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.
 

LEX Informator Prawno Gospodarczy
Artykuł pochodzi z programu LEX Informator Prawno Gospodarczy
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami