Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Gide Loyrette Nouel doradzało francuskiemu inwestorowi Dalkia Polska S.A., spółce z grupy Veolia Environnement i IFM, działającej w sektorze energetycznym, przy transakcji nabycia 85% akcji w kapitale zakładowym Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. (SPEC) od Miasta Stołecznego Warszawy. Pozostałe akcje nieodpłatnie nabędą uprawnieni pracownicy SPEC.
Transakcja opiewa na kwotę 1,44 miliarda złotych (ok. 473 milionów dolarów).
Za przeprowadzenie transakcji ze strony kancelarii Gide Loyrette Nouel odpowiedzialny był mecenas Robert Jędrzejczyk - radca prawny i partner kierujący Departamentem Energetyki i Infrastruktury oraz mecenas Małgorzata Wojtkiewicz-Kabut - radca prawny.
Mec. Jędrzejczyk potwierdza, że "jest to największa prywatyzacja spółki komunalnej w Polsce i największa w historii prywatyzacja w Warszawie". Dodaje także, że "jest to kontynuacja stałego rozwoju grupy Dalkia w Polsce i jednocześnie piąta z rzędu prywatyzacja przeprowadzona przez Dalkię, przy której doradza kancelaria Gide Loyrette Nouel."

Robert Jędrzejczyk


Robert Jędrzejczyk