Organizowana przez Wolters Kluwer konferencja, skierowana do osób zajmujących się podatkami, odbędzie się w Warszawie 3 lutego 2017 r.

Jak informują organizatorzy, w trakcie konferencji omówiona zostanie uchwalona przez Sejm 16 listopada 2016 r. nowelizacja ustawy o VAT, której celem jest ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT. Przedstawione zostaną nowe regulacje przywracające do polskiego systemu VAT sankcję administracyjną – przypadki kiedy będzie stosowana oraz okoliczności wyłączające jej zastosowanie. Ponadto zostaną omówione nowe regulacje nakładające odpowiedzialność pełnomocnika za nierozliczony przez jego mocodawcę podatek. Wreszcie zastanowimy się nad zmianami w kodeksie karnym skarbowym oraz proponowaną nowelizacją kodeksu karnego wprowadzającego kary związane z m.in. z posługiwaniem się nierzetelnymi fakturami.
Przedstawione zostaną także zmiany w zakresie rozliczania VAT w formie odwrotnego obciążenia – usługi budowlane, import usług, WNT oraz zmienione zasady dokonywania zwrotów w VAT.

Wykłady poprowadzą doradcy podatkowi: Janina Fornalik, Małgorzata Militz, Tomasz Michalik oraz dr Dariusz Strzelec. Specjalnie dla uczestników konferencji stworzony zostanie stolik ekspercki – z możliwością indywidualnych konsultacji nurtujących ich problemów.