Kancelaria Clifford Chance została nagrodzona prestiżową nagrodą dla "Najbardziej innowacyjnej europejskiej kancelarii prawniczej 2008" przez dziennik Financial Times. Uroczysta gala i rozdanie nagród odbyło się 16 października w Londynie.

Clifford Chance zajęła pierwsze miejsce w rankingu 50 najlepszych kancelarii prawniczych. Ranking ten pokazuje zdolność kancelarii do kreowania nowatorskich idei i umiejętność ich zastosowania w wybranej komórce organizacyjnej. Do rywalizacji wystartowały 82 europejskie kancelarie prawnicze, a 50 z nich, które uzyskało najwięcej punktów, zostało ujętych w rankingu.

Financial Times wyróżnił również polski aspekt działalności Clifford Chance. Chodzi tu o wspólny projekt Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) i skupionych w niej członków, w tym również kancelarii Clifford Chance, dotyczący uchylenia przez Trybunał Konstytucyjny kontrowersyjnej ustawy o Tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Piotr Szafarz, partner zaangażowany w projekt i reprezentujący PRCH powiedział: "Jesteśmy dumni z faktu, że reprezentowaliśmy całe środowisko w sprawie tak ważnej nie tylko dla przyszłości rynku detalicznego, ale przede wszystkim dla swobody działalności gospodarczej w Polsce."

Kancelaria została również nagrodzona w dziedzinie marketingu i public relations za projekt międzynarodowego badania dotyczącego zmian klimatycznych. Jest to globalny projekt badawczy, którego wyniki przedstawiono na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Davos.