W opublikowanej właśnie książce Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo jej redaktor naukowy stwierdza, że kandydaci do tych zawodów zetkną się z tą problematyką już na starcie do przyszłej kariery zawodowej. I przypomina, że do egzaminów adwokackiego i radcowskiego dodano piątą część, która obejmuje rozwiązanie zadania z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki, polegającego na przygotowaniu opinii prawnej na podstawie akt lub przedstawionego stanu faktycznego opracowanego na potrzeby egzaminu, przy czym, zgodnie z art. 30 ustawy deregulacyjnej, egzamin adwokacki i radcowski w tym kształcie odbędzie się po raz pierwszy w 2016 r. - Kandydaci do zawodu adwokata i radcy prawnego zdający egzamin zawodowy w 2016 r. staną zatem przed dość trudnym zadaniem, przyjdzie im bowiem jako pierwszym zmierzyć się na owym egzaminie z zadaniami z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki – czytamy we wstępie do książki.
Jak podkreśla wydawca, jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. Książka zawiera opisy 30 przykładowych stanów faktycznych (kazusów) oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu etyki zawodu radcy prawnego i adwokata, pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich. W publikacji uwzględniono problemy praktyczne, a w udzielanych odpowiedziach znajdują się odesłania do orzecznictwa sądów dyscyplinarnych i Sądu Najwyższego. Na końcu książki zamieszczono przepisy regulujące kwestie etyki zawodowej adwokata i radcy prawnego.
Zdaniem autorów jak wydawcy, opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla aplikantów radcowskich i adwokackich oraz osób wykonujących zawody radcy prawnego i adwokata.
Więcej o publikacji>>>