Niezależna, międzynarodowa sieć doradców podatkowych Taxand, do której należy Accreo rozszerza swoją działalność o kolejne trzy kraje: Finlandię, Danię oraz Australię.
- Obserwowany na całym świecie wzrost zapotrzebowania na niezależnych doradców finansowych stał się motorem dynamicznej ekspansji Taxand, pierwszej sieci niezależnych doradców podatkowych, utworzonej w roku 2005 jako alternatywy dla istniejących już na rynku światowym graczy - mówi prezes Taxand, Frederic Donnedieu de Vabres, założyciel francuskiej firmy doradztwa podatkowego Arsene Taxand.
Taxand, obejmowała początkowo dziewięć firm członkowskich, w ciągu mniej niż jednego roku podwoiła swoje rozmiary. W drugą rocznicę powstania ta globalna sieć zrzesza dziś ponad 1500 doradców podatkowych, w tym 300 partnerów międzynarodowych, z biurami w 39 krajach.
- Zapotrzebowanie na doświadczonych, niezależnych doradców podatkowych i finansowych nie obciążonych konfliktem interesów nieustannie rośnie na całym świecie - mówi Frederic Donnedieu de Vabres. - Przed utworzeniem Taxand w 2005 roku przedsiębiorcy mieli niewielki wybór - mogli albo wybrać rozwiązanie konwencjonalne, co jednak wiązało się z coraz poważniejszymi wyzwaniami, albo też zwrócić się o pomoc do kilku niezależnych firm rozrzuconych po całym świecie. Dziś natomiast mogą skorzystać z usług spójnej globalnej sieci najlepszych kancelarii podatkowych, których doświadczonym doradcom przyświeca ten sam cel - służyć obiektywną radą świadcząc usługi na najwyższym poziomie na rzecz klientów lokalnych i międzynarodowych.
- Rozwój Taxand w ciągu zaledwie dwóch lat dowodzi, że przedsiębiorcy niezwykle poważnie traktują potrzebę niezależnych doradców podatkowych, wolnychod czasochłonnych kwestii związanych z konfliktem interesów i ograniczeniami wiążącymi się z przeprowadzaniem audytów - mówi Robert N. Lowe, Jr., Dyrektor Generalny Alvarez & Marsal Taxand, LLC, spółki będącej jednym z członków założycieli sieci Taxand. Dodaje on, że zarządzana przez niego amerykańska kancelaria podatkowa, będąca także częścią globalnej platformy usług profesjonalnych Alvarez & Marsal, oficjalnie zmieniła nazwę na Alvarez & Marsal Taxand, LLC dla podkreślenia coraz większej wagi, jaką firmy z listy Global 1000 przywiązują do najwyższej jakości obsługi podatkowej świadczonej tak w wymiarze lokalnym, jak i międzynarodowym.
Według Roberta N. Lowe, Jr. "globalizacja i złożoność prowadzonej działalności wymagają niezwykle wyspecjalizowanej i dostosowanej do potrzeb klienta obsługi przez doświadczonych doradców spełniających najwyższe wymogi i stawiających dobro klienta na pierwszym miejscu.
Utworzona dwa lata temu przez wysoko cenione w swoich krajach kancelarie podatkowe, Taxand jest pierwszą globalną siecią powstałą w oparciu o to założenie. Być może pojawią się kolejne, ale Taxand pozostanie pierwszą globalną siecią niezależnych doradców podatkowych - i pierwszą prawdziwą alternatywą dla Wielkiej Czwórki największych firm audytorskich na świecie."
Jak mówi Magdalena Burnat-Mikosz, partner Accreo Taxand "Międzynarodowe korporacje działające na naszym rynku, poszykują doradców, którzy mogą spełnić ich oczekiwania oferując obsługę na najwyższym poziomie, obiektywnie i niezależnie od usług audytorskich. To z kolei sprzyja powstawaniu nowych firm doradczych, nie obarczonych konfliktem, a świadczących usługi o jakości porównywalnej z Wielką Czwórką."