Prezes Piotrowska-Albin przypomina, że 15 marca zorganizowany został już po raz trzeci Dzień Edukacji Prawnej, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, a współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”. - Jego celem jest promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży, tematyką prawa, a także przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości. W tym roku Patronami Honorowymi przebiegu Dnia Edukacji Prawnej zostali Rzecznik Praw Obywatelskich, Przedstawicielstwo Polskie Komisji Europejskiej oraz Sąd Najwyższy. 

Czytaj także: Sędzia Kożuchowska-Warywoda: Edukacja ważna - przestępstwa często wynikiem niewiedzy>

Jak podkreśla Elżbieta Piotrowska-Albin, często w organizację Dnia Edukacji Prawnej zaangażowane są samorządy, które patronują działaniom ukierunkowanym na uczniów. - Znakomitą rolę pełnią nauczyciele, wśród których są prawdziwi pasjonaci upowszechniania wiedzy prawnej wśród młodzieży, np. wymienię tylko kilka nazwisk -Anna Szymczyk-Furgał z Lublina, Karolina Biela z Wałcza, Michał Szwestka z Siemianowic Śląskich - dodaje. 

 

Jak podkreśla Elżbieta Piotrowska-Albin, która zawodowo jest pełnomocnikiem Zarządu Wolters Kluwer Polska ds. Rozwoju Edukacji, szczególnie ją cieszy zaangażowanie Wolters Kluwer Polska, największego i najnowocześniejszego wydawnictwa prawniczego w Polsce, który jest partnerem Dnia Edukacji Prawnej. 

Jak informuje, dzięki nowoczesnej formie szkoleń on-line, otwartej i bezpłatnej 15 marca Wydawnictwo zaprezentuje w Dniu Edukacji Prawnej dwa tematy prawne interesujące dla wielu osób: 

  • o godz. 10 "Opodatkowanie sprzedaży mieszkań po zmianach", które poprowadzi Krzysztof Koślicki.
  • oraz  godz. 12 "Jak założyć działalność gospodarczą i jaką formę wybrać", które poprowadzi Jolanta Ojczyk.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w webinarach na żywo, mogą zapoznać się z nagraniami szkoleń, które wkrótce pojawią się na stronie wydarzenia: http://dzien-edukacji-prawnej.wolterskluwer.pl/

  •  

Ponadto, wzorem roku poprzedniego, została uruchomiona strona internetowa http://www.dzien-edukacji-prawnej.wolterskluwer.pl/ z cyklem artykułów „Bliżej prawa” oraz zaproszeniem dla szkół do udziału w Konkursie „Jak umowy wpływają na nasze życie”.

Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia” wspiera organizacyjnie wydarzenia w sądach w całej Polsce. Kalendarz wydarzeń dostępny jest na stronie Fundacji http://www.edukacja.iustitia.prawo.pl/wydarzenia/dzien-edukacji-prawniczej

W Sądzie Najwyższym kontynuowany jest dziś spektakl w znakomitej obsadzie - symulowana rozprawa „Proces Wilka”. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na profilu Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia” na Facebooku https://www.facebook.com/FEPI.fundacja.iustitia/