Naprzeciw oczekiwaniom właścicieli firm, ich pracowników, a także kancelarii prawnych i urzędów, wychodzi Informator Prawno-Gospodarczy, stworzony przez redakcję Wolters Kluwer. Program zawiera informacje zamieszczane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz w Monitorze Polskim B i Monitorze Spółdzielczym B. Dostępny jest w dwóch wersjach: na nośniku DVD oraz on-line. Obie pod względem merytorycznym są niemal identyczne. IPG w wersji Windows (DVD) może być używany jako samodzielny program lub jako moduł do wybranych programów wchodzących w skład Systemu Informacji Prawnej LEX, zaś w wersji on-line występuje w formie dodatkowego modułu do LEXa. Dostęp do zasobów IPG możliwy jest z dowolnego komputera z łączem internetowym, niezależnie od posiadanego oprogramowania. Użytkownicy mogą za pośrednictwem Internetu korzystać z aktualizowanych dwa razy w tygodniu informacji.

Możliwości, które oferuje program, są szczególnie istotne dla przedsiębiorców poszukujących wiarygodnych danych o nowym kontrahencie, kliencie czy partnerze biznesowym. IPG umożliwia to w prosty sposób, ponieważ zawiera ujednolicone informacje o danym podmiocie, pokazane w formie przejrzystej metryki. Program zapewnia dostęp m.in. do danych o składach organów, funkcjach osób i sposobie reprezentacji, wspólnikach, adresach siedziby i oddziałów, przedmiocie działalności czy wysokości kapitału. W bazie zawartych jest ponad 239 tys. podmiotów, a ich liczba stale się zwiększa. Istnieje także możliwość sprawdzenia sieci powiązań pomiędzy konkretnymi osobami a podmiotami oraz pełnionych w ich obrębie funkcji. Korzystanie z programu znacznie ułatwia wyszukiwarka pełnotekstowa, która pozwala wyszukiwać dowolne frazy w treści całego dokumentu, w części ogłoszeń i wpisów do KRS. Znalezione wyniki można potwierdzić u źródeł, otwierając załączony w formie pdf oryginalny wpis w MSiG.

Wymienione możliwości programu to tylko niektóre najważniejsze, jednak nie wszystkie, jakie oferuje Informator Prawno-Gospodarczy. Pełny opis produktu, w tym szczegółowe informacje o jego zawartości i funkcjonalności znajdują się na stronie: http://www.lex.com.pl/ipg.