Dokumenty TAX FREE można zarejestrować na granicy

Na podkarpackich drogowych przejściach granicznych w Medyce i Korczowej, jako pierwsze uruchomione zostały darmowe hotspoty z bezpłatnym dostępem do portalu internetowego , na którym można elektronicznie zarejestrować dokumenty TAX FREE.

Uruchomienie przez Służbę Celną darmowego dostępu (hotspotów) do strony internetowej www.granica.gov.pl na wybranych drogowych przejściach granicznych ma ułatwić podróżnym korzystanie z elektronicznego systemu „Zwrot VAT dla podróżnych".

Dzięki temu podróżni posiadający urządzenia mobilne (np. laptopy, tablety, telefony komórkowe, smartfony) wyposażone w bezprzewodową kartę sieciową będą mogli zarejestrować posiadane dokumenty TAX FREE w elektronicznym systemie „Zwrot VAT dla podróżnych", co w rezultacie skróci czas odprawy celnej.

W styczniu br. Służba Celna planuje uruchomienie hotspotów na kolejnych przejściach granicznych: z Białorusią – w Bobrownikach, Kuźnicy i Połowcach, oraz z Ukrainą – w Krościenku.

Aby ułatwić podróżnym dostęp do Internetu, na przejściach granicznych zainstalowane będą specjalne tablice informacyjne dotyczące umiejscowienia hotspotów.

Opracowanie: Michał Malinowski, RPE WKP

Źródło: www.mf.gov.pl, stan z dnia 9 stycznia 2013 r.

Data publikacji: 9 stycznia 2013 r.