Jak podkreślają twórcy systemu, w dniu uruchomienia sieć liczy ponad 18,6 tysiąca prawników na całym świecie, których grono ma się powiększać. Nextlaw Global Referral Network korzysta z platformy technologicznej, która umożliwia firmom członkowskim referowanie klientom firmy prawniczej, która najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Nextlaw Global Referral Network różni się od tradycyjnych, płatnych sieci referencyjnych w dwóch aspektach: firmy członkowskie nie wnoszą opłat za bycie częścią sieci, zaś członkowie nie mają wyłączności terytorialnej. Zdaniem twórców systemu, takie podejście gwarantuje klientom rekomendację firmy prawniczej, która posiada adekwatne doświadczenie, nie zaś firmy, która dzięki opłacie członkowskiej na rzecz sieci otrzymała wyłączność terytorialną. Przy nieodpłatnym członkostwie i możliwości bycia w sieci kilku firm z danego kraju, które dysponują różnymi kompetencjami merytorycznymi oraz mając na uwadze system technologiczny stworzony do obsługi tego projektu, Nextlaw Global Referral Network będzie łączyć klientów z najbardziej utalentowanymi prawnikami na świecie, a najlepszym firmom prawniczym umożliwi dostęp do atrakcyjnych zleceń.


- Naszym celem jest zmiana modelu świadczenia usług prawnych w taki sposób, aby umożliwiać klientom dostęp do właściwego prawnika, posiadającego odpowiednie doświadczenie we właściwej jurysdykcji. Dzięki skali i członkostwu najlepszych firm Sieć, którą stworzyliśmy umożliwia jej członkom precyzyjne odpowiadanie na zapotrzebowanie klientów - powiedział Joe Andrew, globalny przewodniczący Rady Dentons.
- Każda firma członkowska została dokładnie sprawdzona pod kątem jakości. Budujemy globalną społeczność firm prawniczych, które łączy wspólny cel - dostarczanie klientom najwyższej jakości usług prawnych w każdym miejscu na świecie - dodał Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons.
- Liczby mówią za siebie. W niecałe pięć miesięcy od kiedy poinformowaliśmy o planach założenia Sieci, udało nam się zainteresować 283 niezależne firmy prawnicze, świadczące najwyższej jakości usługi, które połączyły z nami siły. Ponieważ nie ograniczamy się geograficznie do jednej firmy, która płaci, by być częścią sieci i ponieważ nie pobieramy opłat rocznych, po raz pierwszy klienci wiedzą, że mają dostęp do właściwego prawnika, a nie jedynie do firmy, która zapłaciła, by być częścią sieci rekomendacji - powiedział Jeff Modisett, partner zarządzający Nextlaw Global Referral Network.