Połączenie to oznacza, że kancelaria HH&M, która powstała w 1902 roku stała się częścią Dentons Afryka. - Dzięki temu kancelaria Dentons będzie mogła oferować swoim klientom dostęp do wysokiej jakości usług prawniczych m.in. w Kenii i w krajach Afryki Wschodniej - poinformowano.

Globalny prezes Dentons Joe Andrew dodał, że jej klienci "mają dostęp do dogłębnej wiedzy na temat rynków lokalnych, jaką dysponują prawnicy pracujący i pochodzący ze społeczności, którym służą”.

HH&M od ponad 10 lat stowarzyszona z kancelarią Dentons

HH&M od ponad 10 lat jest stowarzyszona z kancelarią Dentons i jest trzecią największą firmą prawniczą w Kenii pod względem liczby partnerów. - Zespół HH&M dysponuje doświadczeniem w każdym z kluczowych obszarów praktyki Dentons, dopasowanych do obszarów wzrostu i możliwości w Afryce - podkreślono.

Kancelaria oferuje wiedzę z zakresu bankowości i finansów, prawa spółek, sporów, prawa nieruchomości oraz technologii, mediów i telekomunikacji. -  Jest wymieniana przez klientów oraz międzynarodowe rankingi jako jedna z najlepszych firm prawniczych w Kenii. Chambers Global wymienia HH&M w kategorii Band One w obszarach rozwiązywania sporów, prawa pracy oraz w kategorii Band Two w obszarach prawa spółek/prawa handlowego, bankowości i finansów oraz prawa pracy - dodano.

Fuzja daje dostęp do prawników z 76 krajów

Połączenie z HH&M - jak informuje Dentons - daje klientom dostęp do doświadczonych i utalentowanych prawników z 76 krajów. 

- Połączenie z tak wysokiej jakości firmą w Kenii umocni naszą obecność w Afryce Wschodniej oraz pozwoli na realizację strategii mającej na celu stanie się kancelarią panafrykańską, obejmującą swoim zasięgiem większą część Afryki niż którykolwiek z jej konkurentów - mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.