Jak informuje kancelaria, zespół Dentons, pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego, szefa Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie, doradzał Deutsche Bank i DNB Bank w finansowaniu o wartości 1,2 miliarda złotych udzielonemu Potegowo Winergy na budowę farmy wiatrowej o mocy 200 MW wraz z wymaganą infrastrukturą do podłączenia do sieci energetycznej. Inwestycja będzie zlokalizowana w miejscowości Potęgowo w województwie zachodniopomorskim.
W ramach tej transakcji project finance, prawnicy Dentons – Jakub Wieczorek, senior associate z Zespołu Bankowości i Finansów oraz Agnieszka Kulińska, counsel z Zespołu Energetyki, byli odpowiedzialni za przygotowanie i negocjacje dokumentacji finansowej oraz za badanie prawne projektu.

Mateusz Toczyski nadzorował także doradztwo na rzecz Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski (prawnemu następcy Nordea Bank Polska) w związku z finansowaniem o wartości 16 milionów euro udzielonym Berrocal z grupy W.P. Carey, którego celem jest refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz finansowanie kosztów związanych z rozbudową zarządzanej przez Pilkington Automotive Poland powierzchni magazynowej i linii produkcyjnej w Chmielowe (okolice Tarnobrzegu). Transakcję, obejmującą przygotowanie i negocjowanie pierwotnej dokumentacji i dalszego zwiększenia finansowania, jak również badanie due diligence na każdym z etapów pozyskiwania finansowania, prowadził counsel Bartosz Nojek przy wsparciu associate Magdaleny Kalińskiej i associate Moniki Kowary z Zespołu Bankowości i Finansów. Badania due diligence prowadzili partner Tomasz Stasiak i associate Iwona Huryn z Zespołu Prawa Nieruchomości.

Prawnicy kancelarii Dentons pod nadzorem Mateusza Toczyskiego doradzali również Fabryce Wołomin Ltd. (część grupy Meinl Bank / Fulcrum Properties), przy wartej 15 mln euro transakcji sprzedaży Parku Handlowego Wołomin na rzecz joint venture, pomiędzy Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate. Prace na rzecz klienta obejmowały negocjacje umowy zakupu udziałów, doradztwo przy umowie kredytowej razem z jego zabezpieczeniami jak również proces due dilligence spółki. Transakcję prowadzili Bartosz Nojek, counsel z Zespołu Bankowości i Finansów oraz Arkadiusz Wierzbicki counsel z Zespołu Prawa Spółek przy wsparciu senior associate Tomasza Piechy i associate Magdaleny Kalińskiej z Zespołu Bankowości i Finansów, natomiast za proces due dilligence odpowiedzialni byli partner Tomasz Stasiak i associate Iwona Huryn z Zespołu Prawa Nieruchomości.

Dentons to globalna firma prawnicza, która zatrudnia 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach.