Jak informuje kancelaria, transakcja realizowana pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego została zamknięta 28 października 2015 r. - Była to transakcja o charakterze europejskim – czytamy w komunikacie.
Nabycie hotelu stanowiło część transakcji o całkowitej wartości około 420 milionów euro, w której konsorcjum dwóch funduszy typu private equity: Benson Elliot Capital Management oraz Walton Street Capital wraz z wiodącą grupą hotelarską w Europie Algonquin, dokonało zakupu portfolio ośmiu prestiżowych hoteli w Europie. Transakcja objęła hotele Sheraton w Rzymie i Warszawie, Westin w Mediolanie i Wenecji, Pullman w Paryżu, Méridien Grand Hotel w Norymberdze oraz Marriot Executive Apartments i Renaissance w Brukseli. Łącznie dysponują one 2 308 pokojami.
- To kolejny prestiżowy projekt zrealizowany w tym półroczu przez nasz zespół. Finansowanie nabycia hotelu Sheraton Warsaw jest doskonałym przykładem doradztwa przy transakcji transgranicznej. Dzięki współpracy biur Dentons nasi klienci mają zapewnioną płynną i sprawną obsługę w całej Europie – mówi Mateusz Toczyski, szef Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie.
W transakcję zaangażowani byli senior associate Jakub Wieczorek, associate Justyna Jamroży oraz junior associate Monika Kowara, jak również prawnicy z biur Dentons w Londynie i w Pradze.

Walton Street Capital oraz wiodącej grupie hotelarskiej Algonquin przy pozyskaniu od Banku Pekao SA finansowania na nabycie hotelu Sheraton Warsaw.