Jak informuje kancelaria, prawnicy Dentons doradzali także Raiffeisen Bank Polska przy udzieleniu finansowania na rzecz tego samego dewelopera w związku z budową kompleksu mieszkaniowego w Gdańsku.

Prawnicy z Zespołu Bankowości i Finansów doradzali Bankowi PKO BP, działającemu jako kredytodawca, w związku ze strukturyzacją i zmianą warunków prawnych i finansowych kredytów w wysokości ok. 153 milionów złotych udzielonych jednej ze spółek z grupy Qualia w związku z budową kompleksów hotelowych i mieszkaniowych „Golden Tulip Gdańsk Residence” oraz „Golden Tulip Międzyzdroje Residence”. Zakres prac obejmował przygotowanie oraz negocjacje zmian do istniejących i nowych dokumentów finansowych oraz wsparcie Banku w procesie weryfikacji zasad wejścia w życie zmiany warunków finansowania.
Prawnicy doradzali także Raiffeisen Bank Polska w finansowaniu udzielonym również spółce z grupy Qualia w kwocie ok. 64 milionów złotych w związku z budową kompleksu mieszkaniowego „Neptun Park” w Gdańsku, zlokalizowanym w sąsiedztwie wspomnianego „Golden Tulip Gdańsk Residence”. Prawnicy Dentons byli odpowiedzialni za przygotowanie dokumentów finansowych, a także wsparcie Banku w procesie weryfikacji warunków wypłaty kredytu oraz przygotowanie i udostępnienie raportu z badania due diligence dotyczącego kwestii nieruchomościowych oraz spraw korporacyjnych kredytobiorcy.

Obydwie transakcję prowadził prawnik Krzysztof Mrozik pod nadzorem partnera Michała Mężykowskiego.
 

Dowiedz się więcej z książki
Rynek nieruchomości w Polsce. Teoria i praktyka
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł