Od 1 czerwca 2009 r. główna siedziba firmy doradczej Deloitte mieści się przy Al. Jana Pawła II 19 w Warszawie. Nowatorski budynek jest jednym z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych biurowców w Polsce, jako jedyny w naszym kraju otrzymał certyfikat GreenBuilding!

- Nowy Deloitte House charakteryzuje się nie tylko energooszczędnością, lecz także łączy elegancję i prostotę rozwiązań z nowoczesnym, skandynawskim stylem architektonicznym. Jest wyrazem nowego podejścia do miejsca pracy, wpisując się w zasady: bardziej przyjaznej, bardziej efektywnej i bardziej funkcjonalnej siedziby - podano w komunikacie.

Zaświadczenie GreenBuilding jest wydawane budynkom, w których zużywa się 25 proc. mniej energii niż przewidują krajowe normy budowlane. Stanowi część zainicjowanego w 2005 r. przez Komisję Europejską dobrowolnego programu, który koncentruje się na wprowadzaniu energooszczędnych rozwiązań w przedsięwzięciach komercyjnych oraz na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii.

W Deloitte House zużycie energii nie tylko spełnia, ale nawet przewyższa standardy przewidziane przez Komisję. Z badań przeprowadzonych przez niezależną audytorską firmę ProBe wynika, że zużycie energii jest w tym biurowcu o 32,5 proc. niższe niż wymagane przez polskie prawo. Deloitte, główny najemca przestrzeni biurowej w budynku, świadomie wybrał go na swą nową lokalizację, chcąc w ten sposób promować energooszczędność, ochronę środowiska i zasady zrównoważonego rozwoju.

Mniejsze zużycie energii jest wynikiem zainstalowania przez wykonawcę budynku, firmę Skanska Property Poland, rozwiązań technologicznych mających m.in. na celu zachowanie równowagi między szklanymi i izolacyjnymi elementami konstrukcyjnymi oraz niższą przepuszczalność cieplną przeszkleń. Deweloper zastosował również bardzo efektywny i ekologiczny sposób oświetlenia pomieszczeń, wykorzystując m.in. poziom nasłonecznienia obiektu, energooszczędne świetlówki oraz elementy oświetleniowe wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.