Konkurs Lexpert na stałe uplasował się już w kalendarium braci akademickiej i jest wydarzeniem, na które przyszli prawnicy z niecierpliwością oczekują. Możliwość zmierzenia się w konkursie z nietypowymi wyzwaniami, skonfrontowania zarówno wiedzy merytorycznej, jak i posiadania innych cech niezbędnych dobremu prawnikowi, takich jak: rzutkość, stosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań, kreatywność- sprawiają, że konkurs cieszy się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza coraz większym zainteresowaniem.

W tym roku konkurs odbył się dwa miesiące wcześniej niż w latach poprzednich, gdyż marzec jest najbardziej dogodnym terminem dla studentów. Ich udział w konkursie nie kolidował z sesją egzaminacyjną, świętami i długimi weekendami, przez co studenci mogli poświęcić więcej czasu na przygotowania i skoncentrować się na tym wydarzeniu.

Lexpert 2009

Formuła konkursu pozostała niezmienna. Składał się on z dwóch etapów.

 • W I etapie uczestnicy przez godzinę rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 60 pytań z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego i podatkowego. Na podstawie ilości punktów zdobytych w części testowej wyłoniono 3 najlepsze drużyny. Spośród pozostałych uczestników zostały wybrane 3 osoby, których drużyny nie zakwalifikowały się do drugiej tury, lecz osoby te indywidualnie zdobyły największą ilość punktów. Utworzono dla nich dodatkową drużynę z tzw "dziką kartą".
  Lexpert 2009
 • W II etapie, który miał formę quizu uczestnicy zmierzyli się z praktycznymi wyzwaniami dla przyszłych prawników. W zróżnicowanych i nietypowych zadaniach sprawdzali zarówno posiadaną wiedzę, jak i inteligencję, szybkość reagowania, twórcze myślenie, innowacyjne podejście do problemów, precyzję oraz znajomość zasad savoir - vivre.
  Lexpert 2009

Część I konkursu odbyła się w tym roku 20 marca 2009 r. w godz.10.00- 12.00 w Collegium Hipolita Cegielskiego, natomiast finał miał miejsce w dniu 31 marca 2009 r. w Sali Lubrańskiego Collegium Iuridicum.

W tym roku konkurs wygrała drużyna o nazwie "Kozacy", której wiedza wykazana w pierwszym etapie konkursu oraz wspaniałe umiejętności zaprezentowane w finale, znakomicie uzasadniły wybór tak odważnej nazwy drużyny.

Lexpert 2009

 

Co roku dodatkowym wyzwaniem i motywacją do jak najlepszego zaprezentowania się uczestników przed Jury składającym się z wybitnych autorytetów z dziedziny prawa, jest możliwość zdobycia w konkursie bardzo atrakcyjnych nagród.

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli:

 • Kompania Piwowarska S.A.,
 • Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.,
 • Oficyna Wydawnicza Unimex,
 • Szkoła Języków Obcych Empik,
 • Centrum Rozrywki Fantasy Park,
 • Restauracja Matii,
 • Zielona Weranda Caffe,
 • Dr Krystian Ziemski & Partners sp. z o.o.

Instytucją wspierającą konkurs był Teatr Nowy w Poznaniu.

Lexpert 2009

 

Sponsorzy konkursu jak zawsze stanęli na wysokości zadania i ufundowali bardzo atrakcyjne nagrody m.in. galanterię skórzaną, torby, coolery, kursy językowe, leksykony prawnicze, zaproszenia do restauracji, teatru oraz na bowling.

Lexpert 2009