W miejscu pawilonu handlowego z lat sześćdziesiątych rozpoczęto właśnie budowę nowoczesnego obiektu biurowo-handlowego Astoria o powierzchni całkowitej 28 tys. mkw. Astoria będzie oferować 17,6 tys. mkw. powierzchni biurowej, 1,4 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz podziemny parking na 100 aut. Inwestycja o wartości 75 mln euro ma być zakończona w pierwszej połowie 2016 r.

Kompleksowe doradztwo kancelarii przy tej transakcji obejmowało m.in. badanie prawne (due diligence) nieruchomości, doradztwo transakcyjne, w tym podatkowe oraz negocjacje ze sprzedającym i instytucjami finansowymi. Zespołem BWW Law & Tax kierował adwokat, wspólnik Marek Wojnar, którego wspierali radcy prawni: Marta Kosiedowska, Katarzyna Marzec i Magdalena Banaszczyk-Głowacka.

"Nabycie działki przy ul. Przeskok jest kolejnym projektem nieruchomościowym, przy którym doradzaliśmy grupie STRABAG w Polsce. Transakcja ta jest niewątpliwie potwierdzeniem dynamicznego rozwój koncernu w Polsce. BWW Law & Tax ma zaszczyt nieprzerwanie od kilkunastu lat świadczyć usługi doradztwa prawnego na rzecz STRABAG zarówno w zakresie zagadnień związanych z prawem obrotu nieruchomościami, jak również w zakresie doradztwa związanego z procesem budowlanym, postępowaniami sądowymi i arbitrażowymi, w tym zagadnień związanych z inwestycjami autostradowymi oraz w sektorze energetycznym" - powiedział Marek Wojnar.

Marek Wojnar

Koncern STRABAG jest jedną z największych firm budowlanych w Europie, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Grupa STRABAG jest obecna w Polsce od 1985 roku i zatrudnia obecnie około 5.000 osób. STRABAG jest doświadczonym i cenionym wykonawcą we wszystkich dziedzinach budownictwa.