Boni był oburzony włamaniem się hakerów do komputera osobistego wiceministra w jego resorcie Igora Ostrowskiego. "To był jego prywatny komputer, były tam jego materiały robocze związane z jego pracą zawodową, ale również jego materiały prywatne" - powiedział. O całej sprawie poinformowana została policja.
Min. Boni podkreślił, że w dzisiejszej rozmowie u premiera dyskutowane będzie stanowisko naszego rządu wobec aktu podpisania ACTA 26 stycznia. Jak dodał, kilka krajów już zapowiedziało, że na pewno nie podpisze tego porozumienia 26 stycznia. Pytany, czy nasz kraj może podpisać porozumienie . ACTA, Boni powiedział, że również Polska może nie podpisać tego porozumienia.
Minister zaznaczył, że szef rządu nie podpisał jeszcze upoważnienia dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych do podpisania tego porozumienia i - według Boniego - "powinniśmy dać sobie więcej czasu".
"Będzie teraz duża dyskusja w UE, czy jest sens podpisywać ten dokument" - zaznaczył. Jak przypomniał, jednym z sygnatariuszy traktatu jest Komisja Europejska, a "po sugestiach różnych krajów być może KE wróci do tej dyskusji" nad ACTA.
Boni zapewnił też, że w sprawie ACTA w ciągu dwóch tygodni odbędą się konsultacje z różnymi środowiskami . Wyraził zrozumiemie dla niezadowolenia związanego z brakiem konsultacji przez organizacje pozarządowe.