1 Konkurencyjność kancelarii prawnych.
Autor: Marek Gnusowski.
Rok wydania: 2017.
Celem publikacji jest poszerzenie wiedzy o czynnikach konkurencyjności usług prawnych. W opracowaniu przedstawiono najskuteczniejsze sposoby konkurowania kancelarii prawnych oraz najważniejsze zagadnienia dotyczące zarządzania kancelariami. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Zarządzanie kancelarią prawną. 100 najważniejszych pytań jak robić to skutecznie [EBOOK PDF].
Autor: Dorota Hołubiec.
Rok wydania: 2010.
Publikacja stanowi omówienie najistotniejszych zagadnień związanych z zarządzaniem kancelarią prawną. Autorka - zajmująca się od kilkunastu lat doradztwem zarówno dla małych i średnich kancelarii, jak i dużych międzynarodowych korporacji prawniczych - zawarła tu odpowiedzi na pytania zadawane przez prawników uczestniczących w prowadzonych przez nią krajowych i zagranicznych konferencjach, seminariach i warsztatach. 

3. Poddanie się egzekucji aktem notarialnym.
Autor: Marcin Walasik.
Rok wydania: 2008.
Praca podejmuje problematykę tytułu egzekucyjnego, który powstaje w wyniku poddania się egzekucji w akcie notarialnym. Przedstawiono w niej ewolucję i funkcje tej instytucji, modele wykonalności dokumentów pozasądowych, ocenę zgodności obecnej regulacji z normami konstytucyjnymi oraz charakterystykę prawną czynności polegającej na poddaniu się egzekucji aktem notarialnym. 

4. Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo.
Autorzy: Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec.
Rok wydania: 2016.
Jest to pierwsza na rynku publikacja omawiająca etykę i zasady wykonywania zawodu zarówno adwokatów, jak i radców prawnych pod kątem egzaminu zawodowego. Książka zawiera opisy 30 przykładowych stanów faktycznych (kazusów) oraz pytania wraz z odpowiedziami i wzorami z zakresu etyki zawodu radcy prawnego i adwokata, pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminów końcowych dla aplikantów radcowskich i adwokackich. 

Fragment publikacji (.pdf)
 
Etyka zawodu radcy prawnego i adwokata. Kazusy. Objaśnienia. Orzecznictwo
Grzegorz Borkowski (red. naukowy), Krzysztof Kukuryk, Sławomir Pilipiec
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

5. Etyka adwokacka. Teksty, orzecznictwo, komentarz.
Autor: Zdzisław Krzemiński.
Rok wydania: 2008.
Etyka adwokacka to komentarz do obowiązującego w adwokaturze Zbioru zasad etyki adwokackiej i godności zawodu. Obowiązki adwokatów nie ograniczają się tylko do znajomości przepisów prawnych. Równie ważna jest znajomość etyki zawodowej, warunkującej prawidłowe wykonywanie zawodu. W komentarzu autor poza tekstem podaje obszerne orzecznictwo oraz publikacje dotyczące etyki zawodowej adwokatów.