Podczas ceremonii wręczania nagród Chambers Global Awards 2013, przedstawiciele Chambers przyznając Baker & McKenzie tytuł globalnej kancelarii roku w dziedzinie własności intelektualnej stwierdzili:  "Ta ciesząca się znakomitą reputacją na całym świecie kancelaria szczególnie wyróżnia się w zakresie własności intelektualnej. Prawnicy specjalizujący się w tej dziedzinie pracują w biurach Baker & McKenzie w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Europie i Azji. Znakomite kwalifikacje i szeroka gama usług oferowanych przez Baker & McKenzie przyciąga wybitne grono międzynarodowych klientów. Korzystają oni z usług tej kancelarii między innymi w zakresie sporów dotyczących patentów i znaków towarowych, licencji oraz przeciwdziałania naruszeniom praw własności intelektualnej. Jednym z przykładów spraw prowadzonych w ubiegłym roku było reprezentowanie LVMH w wygranym procesie dotyczącym importu równoległego, na skutek którego klient otrzymał odszkodowanie w wysokości około 5 milionów dolarów."

Niezależnie od tytułu Kancelarii Roku 2013, Baker & McKenzie utrzymała najwyższą pozycję w rankingu globalnym w kategorii własność intelektualna, co Chambers przypisuje jej "niezachwianej pozycji na rynku globalnym w dziedzinie własności intelektualnej."

Warszawskie biuro Baker & McKenzie zostało w tym roku sklasyfikowane w najwyższej kategorii we wszystkich czterech liczących się rankingach dotyczących własności intelektualnej: Legal 500, Chambers, Managing IP oraz World Trademark Review.

“Jesteśmy bardzo mocną praktyką w dziedzinie własności intelektualnej zarówno globalnie, jak i lokalnie, co odzwierciedlają wyniki rankingów. Bardzo dziękujemy za takie wyróżnienie. To jest wyjątkowy rok, na który długo pracowaliśmy. Nie byłoby to możliwe bez znakomitych klientów, którzy od lat obdarzają nas zaufaniem oraz wspaniałego, zgranego zespołu zarówno w biurze warszawskim, jak i pozostałych biurach. Jest to wspólny sukces nas wszystkich." - powiedział Marek Rosiński, członek europejskiego komitetu sterującego Baker & McKenzie w dziedzinie własności intelektualnej oraz wspólnik w warszawskim biurze tej kancelarii.

Marek Rosiński

Chambers Global przyznaje tytuł kancelarii roku analizując udział w najgłośniejszych i najbardziej przełomowych transakcjach i sporach na całym świecie. Ostateczne rankingi sporządzane są w oparciu o zgłoszenia przysyłane przez kancelarie, rozmowy prowadzone z liderami poszczególnych praktyk oraz klientami.