Kancelaria Estudio Echecopar założona w 1950 r. zatrudnia ponad 200 osób. Zdobyła ona uznanie dzięki obsłudze klientów w zakresie bankowości i finansów, fuzji i przejęć, projektów dla branży górniczej i energetycznej, inwestycji zagranicznych, prywatyzacji, postępowania arbitrażowego i sporów, prawa administracyjnego, prawa pracy, prawa podatkowego, prawa cywilnego, rynków kapitałowych i finansowania projektów. Została wybrana przez Chambers jako Peruwiańska Kancelaria Roku 2011. Po rozpoczęciu działalności w Peru, w skład sieci Baker & McKenzie wchodzi już 15 biur w 7 krajach Ameryki Łacińskiej, a na całym świecie 72 biura w 45 krajach świata.
"Klienci coraz chętniej zwracają się w stronę Ameryki Łacińskiej - a w szczególności w stronę dobrze rokujących trzech państw andyjskich ze względu na rozwijające się możliwości jak i zasoby" - stwierdził Eduardo Leite, prezes Executive Committee Baker & McKenzie. "Od ponad dziesięciu lat prowadzimy współpracę z utalentowanymi prawnikami Estudio Echecopar i nie moglibyśmy znaleźć lepszego zespołu, który wspierałby nas w zaspokajaniu rosnących potrzeb naszych klientów."
Leite podkreślił, że w przeciągu następnych pięciu lat przewiduje się szybszy rozwój gospodarek tzw. Andyjskiej Trójki - Peru, Chile i Kolumbii - niż gospodarek Brazylii i Meksyku. Te trzy państwa rozwinęły bliskie relacje oparte na zasadach swobodnego handlu i połączyły swoje giełdy papierów wartościowych w celu łatwiejszego realizowania inwestycji.
"Połączenie naszej rozległej lokalnej wiedzy i dużego lokalnego doświadczenia z globalnymi zasobami i zasięgiem Baker & McKenzie stworzy nam nowe perspektywy dla obsługi naszych klientów krajowych, a dzięki temu nasi prawnicy i personel zdobędą nowe możliwości świadczenia usług coraz większej liczbie spółek międzynarodowych, które pragną rozwijać interesy w Peru" - powiedział Ismael Noya de la Piedra, dyrektor zarządzający Estudio Echecopar.
"Dzisiaj dla globalnego rozwoju organizacji bardzo ważne są decyzje podejmowane po analizie lokalnych trendów. Peru to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek południowoamerykańskich, z ogromnym potencjałem. Nasi klienci oczekują wsparcia i profesjonalnej obsługi swoich inwestycji w tym rejonie. Otwarcie biura w Limie, w oparciu o wysoko notowaną kancelarię Estudio Echecopar - lidera w regionie andyjskim, daje gwarancję ich obsługi na najwyższym poziomie" - ocenia Marcin Gmaj, partner zarządzający warszawskiego biura Baker & McKenzie.
Biuro w Limie to piąte, założone w ciągu ostatnich dwóch lat, nowe biuro Baker & McKenzie. Pozostałe nowe biura znajdują się w Casablance, Johannesburgu, Istambule i Doha. Obecnie Baker & McKenzie posiada biura w 26 z 30 największych pod względem gospodarczym krajów na świecie.