Ta budząca duże zainteresowanie transakcja jest kolejnym dowodem na intensyfikację transakcji z udziałem funduszy private equity w Europie Środkowej.
Tomasz Krzyżowski, partner w warszawskim biurze kancelarii Baker & McKenzie, który kierował pracą prawników obsługujących transakcję, zauważył: "Sprzedaż sieci Żabka w Polsce i w Czechach jest kolejnym przykładem popularności transakcji wtórnego wykupu w krajach Europy Środkowowschodniej. Ostatnio nasze grupy private equity w tym regionie miały dużo pracy doradzając inwestorom finansowym zarówno w związku z inwestycjami, jak i z wyjściami z inwestycji, co dowodzi, że ta część Europy jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów finansowych. Osobiście jestem dumny, że Baker & McKenzie doradzał w dwóch największych w Polsce transakcjach dotyczących sieci sklepów spożywczych: sprzedaży sieci Ahold na rzecz Carrefour, a teraz sprzedaży sieci Żabka przez Penta na rzecz Mid Europa Partners."

Sprzedaż sieci Żabka Polska SA stanowi drugą poważną transakcję zrealizowaną przez Baker & McKenzie dla funduszu Penta w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W grudniu 2010 r. kancelaria Baker & McKenzie doradzała Penta również w związku ze sprzedażą sieci sklepów Żabka w Czechach na rzecz brytyjskiej sieci supermarketów Tesco, za sumę 1 mld koron (53 mln dolarów). Zespołem prawników doradzających przy tej transakcji kierował partner w praskim biurze Baker & McKenzie, Martin Hrodek.

Żabka Polska prowadzi ponad 2.450 sklepów w całej Polsce. Penta Investments to założona w 1994 r. środkowoeuropejska grupa inwestycyjna specjalizująca się w inwestycjach private equity i w nieruchomości. Swoje projekty prowadzi na kilkunastu rynkach europejskich.

Europejska grupa private equity kancelarii Baker & McKenzie liczy ponad 120 prawników, z czego znacząca cześć praktykuje w krajach Europy środkowowschodniej, w biurach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie, Wiedniu i Kijowie.