Oferta Milkiland N.V., której wartość wyniosła ponad 200 milionów złotych, miała miejsce niedługo po pierwszej ofercie publicznej spółki z sektora zakładów wzajemnych Fortuna Entertainment Group N.V. i ofercie euroobligacji Polkomtel S.A., obu również obsługiwanych przez Baker & McKenzie.

Centrala Milkiland mieści się w Holandii, jednakże spółka prowadzi działalność przede wszystkim na terenie Rosji i Ukrainy. Jest jednym z wiodących producentów produktów mlecznych w krajach WNP. Pod względem obrotów jest trzecim co do wielkości producentem serów twardych oraz jednym z pięciu największych producentów mleka

Jakub Celiński, partner Baker & McKenzie w Warszawie zajmujący się papierami wartościowymi, który kierował transakcją, komentuje: "Bardzo cieszymy się, że mogliśmy nad tą ofertą pracować. Było to skomplikowane zadanie, obejmujące 5 krajów, które wykonaliśmy w ciągu niespełna 5 miesięcy. Tym samym, po raz kolejny zademonstrowaliśmy, że mamy niezbędne doświadczenie do przeprowadzania międzynarodowych ofert papierów wartościowych w Europie Środkowej i Wschodniej i że jest to jedna z naszych mocnych stron."

Jakub Celiński

Roy Pearce, londyński partner ds. rynków kapitałowych dodał: "IPO Milkiland wpisuje się w trend ukraińskich przedsiębiorców, ruszających po kapitał na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, a sama spółka idzie w ślady notowanych już na tej giełdzie spółek Astarta Holding i Kernel. Oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony polskich inwestorów ale i z całej Unii Europejskiej, co pokazuje, że z coraz większym zaufaniem inwestują oni na giełdach spoza rynków o ugruntowanej pozycji."

Milkiland to już czwarta wywodząca się z Ukrainy spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy czym kancelaria Baker & McKenzie obsługiwała 3 z nich, poza aktualną, również ofertę Astarta Holding N.V. w 2006 r. i Kernel S.A. w 2007 r.

W skład zespołu Baker & McKenzie, kierowanego przez warszawskiego partnera Jakuba Celińskiego, weszli: partner z Kijowa Wiaczesław Jakymczuk, partner z Amsterdamu Mark Rijkaart van Cappellen, partner z Londynu Roy Pearce i partnerzy z Moskwy: Siergiej Wojtiszkin i Aleksiej Afanasiew, a także prawnik z Warszawy Artur Kubiak, prawniczki z Kijowa Olha Demianiuk, Olena Kuchynska i Olga Gavrylyuk, prawnik z Amsterdamu Maarten Beimers i starsza prawniczka z Londynu Iryna Nagajec.