Spółka KDM Shipping jest jednym z liderów ukraińskiego przemysłu stoczniowego. Działa głównie w niszowym segmencie transportu rzecznego towarów sypkich w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnomorskiego. Transakcję poprzedziła pierwotna oferta publiczna akcji KDM Shipping na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w sierpniu 2012 roku, przy której kancelaria Baker & McKenzie również doradzała.

W skład zespołu prawników Baker & McKenzie wchodzili kierujący zespołem partnerzy Konrad Konarski (Warszawa) i Wiaczesław Jakimczuk (Kijów), oraz associates Michal Głowacki (Warszawa), Rafal Rzeszotarski (Warszawa) i Olena Kuczyńska (Kijów).

Konrad Konarski skomentował: "Udział w ofercie akcji KDM Shipping potwierdza wiodącą role Baker McKenzie jako doradcy prawnego spółek zagranicznych na warszawskiej giełdzie. Ta transakcja pokazuje, ze korzyści z wejścia na giełdę nie kończą się na IPO - dobre spółki giełdowe mają łatwiejszy dostęp do kapitału poprzez wtórne oferty akcji."

Konrad Konarski

Wiaczesław Jakimczuk powiedział: "Bardzo cieszymy się z możliwości kontynuacji naszej współpracy z czołowym, ukraińskim armatorem i z tego, że mogliśmy pomóc w przeprowadzeniu niepublicznej oferty akcji po sfinalizowaniu przez nią pierwotnej oferty akcji w 2012 roku. Kancelaria Baker & McKenzie zapewniła obsługę prawną większości transakcji na rynku kapitałowym inicjowanych przez spółki ukraińskie, co jest kolejnym potwierdzeniem naszych możliwości obsługi transakcji międzynarodowych i dowodem zaufania, którym obdarzyli nas nasi klienci”.