PineBridge Investments to międzynarodowy fundusz inwestycyjny prowadzący działalność na rynkach rozwiniętych i wschodzących. 20 stycznia PineBrige zawarł umowę z wrocławską spółką Work Service na objęcie 12 mln akcji nowej emisji, co stanowi 20,02 proc. kapitału spółki. Wartość transakcji to 105 mln zł. Współpraca spółki z funduszem ma pomóc Work Service w umocnieniu swojej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Przede wszystkim ponownie bardzo cieszymy się, że możemy wspierać rozwój polskich przedsiębiorstw, które są liderami w swojej branży i które przeprowadzają ekspansję poza granice naszego kraju. Wsparcie prawne jakiego udzieliliśmy PineBridge Investments przy okazji inwestycji w Work Service stanowiło po raz kolejny doskonałą okazję wykorzystania interdyscyplinarnych możliwości naszej kancelarii. Strukturyzacja prawna transakcji wymagała precyzyjnego skoordynowania i dopasowania elementów narzuconych przez prawo handlowe, specyficzne przepisy dotyczące transakcji na rynku regulowanym oraz wymogi polskiego i unijnego prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Choć specjalizujemy się w transakcjach private equity na styku rynku publicznego i prywatnego, różnorodność mechanizmów prawnych, jakie należało zastosować w tym przypadku, zdecydowania stawia tę transakcję w gronie najbardziej interesujących z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach - skomentował transakcję mec. Tomasz Krzyżowski, partner w kancelarii i lider zespołu doradców PineBridge Invesments w Baker & McKenzie.

  Tomasz Krzyżowski

W skład zespołu kierowanego przez Tomasza Krzyżowskiego wchodzili: Jakub Celiński, Piotr Wysocki, Piotr Siezieniewski, Artur Kubiak oraz Radzym Wójcik.

PineBridge Invesments współpracuje z kancelarią Baker & McKenzie od 2003 roku, udzielając kompleksowego wsparcia prawnego przy transakcjach takich jak: sprzedaż sieci sklepów typu convenient store Żabka, inwestycja w spółkę Czerwona Torebka S.A. (dewelopera i operatora nowatorskiego formatu mini centrów handlowych), inwestycja w EasyPack sp. z o.o. (operatora paczkomatów, będących rewolucją na na rynku usług kurierskich)