"Promocje w naszej kancelarii to konsekwencja udanego rozwoju kluczowych specjalizacji. Nasz nowy partner lokalny - Marcin Fijałkowski, wraz z Markiem Rosińskim, będzie zarządzał prężnie działającym zespołem prawa własności intelektualnej. Nominacja Radosława Nożykowskiego wzmacnia praktykę IT i outsourcingu. Tomasz Chentosz to uznany specjalista w zakresie opodatkowania transakcji akwizycyjnych i nieruchomościowych. Każdy z nich pełni odpowiedzialną rolę w praktykach, na które stawiamy" - podsumował nominacje Marcin Gmaj, partner zarządzający warszawską kancelarią Baker & McKenzie.

Marcin Fijałkowski

Marcin Fijałkowski jest radcą prawnym i rzecznikiem patentowym, absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekonomii Szkoły Głównej Handlowej. Specjalizuje się w sprawach związanych ze znakami towarowymi, patentami, prawem autorskim i nieuczciwą konkurencją. Reprezentuje klientów przed sądami cywilnymi i administracyjnymi, Urzędem Patentowym RP, Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego i polskimi i międzynarodowymi sądami arbitrażowymi ds. domen internetowych. Prestiżowy ranking branżowy Chambers Europe rekomenduje go jako eksperta w dziedzinie własności intelektualnej.

Radosław Nożykowski

Radosław Nożykowski jest adwokatem z doświadczeniem w transakcjach informatycznych i outsourcingowych, w szczególności w prowadzeniu negocjacji. Praktykuje w zakresie własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego oraz prawa ochrony danych osobowych. Posiada również bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach procesowych, w szczególności przed sądami administracyjnymi. Jest prawnikiem rekomendowanym w rankingach branżowych Chambers Europe w dziedzinie prawa technologii.

Tomasz Chentosz

Tomasz Chentosz jest specjalistą prawa podatkowego. Specjalizuje się w podatku dochodowym oraz planowaniu podatkowym. Prowadził szereg projektów dotyczących m.in. optymalizacji podatkowej portfeli nieruchomości posiadanych przez inwestorów branżowych i instytucje finansowe, planowania podatkowego oraz transakcji leasingu. Jest rekomendowany przez International Tax Review jako wiodący doradca podatkowy dla branży nieruchomości oraz został wyróżniony jako jeden z najlepszych ekspertów w zakresie planowania podatkowego w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.