Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, delegacji do Warszawy będzie przewodniczył szef Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio. Ma mu towarzyszyć Schnutz Rudolf Dürr, szef wydziału sprawiedliwości konstytucyjnej w sekretariacie Komisji.
W delegacji znajdzie się też czworo z sześciorga sprawozdawców wyznaczonych przez nią do tematu Polski. To Austriak Christoph Grabenwarter (członek austriackiego sądu konstytucyjnego), Maltańczyk Michael Frendo (były przewodniczący parlamentu), Belg Jean-Claude Scholsem (konstytucjonalista z Uniwersytetu w Liege) oraz Fin Kaarlo Tuori (konstytucjonalista z Uniwersytetu Helsińskiego). Pozostałych dwoje sprawozdawców, którzy nie pojawią się w Warszawie, to Amerykanka Sarah Cleveland (Columbia Law School) oraz Czeszka Veronika Bilkova (Uniwersytet Karola w Pradze).
Komisja poinformowała, że jej delegacja spotka się z przedstawicielami kancelarii prezydenta Polski, ministerstwa sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz z rzecznikiem praw obywatelskich. Więcej>>>

Czytaj: PE: rezolucja ws. praworządności w Polsce po raporcie Komisji Weneckiej>>

Dowiedz się więcej z książki
Państwo prawa jeszcze w budowie
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł