Wartość transakcji sprzedaży nieruchomości wyniosła 210 mln. euro. Allianz Real Estate stanowi część konsorcjum, które nabyło nieruchomość; w skład konsorcjum wszedł również fundusz Curzon Capital Partners II zarządzany przez Tristan Capital Partners.

Budynek WFC w momencie ukończenia w 1998 r. był jednym z pierwszych wysokościowych biurowców klasy A w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie jest on niemal w całości wynajęty podmiotom takim jak kancelarie prawne, firmy konsultingowe i banki. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, a jego powierzchnia najmu, wynosząca 50.000 m2, jest niemal w całości zajęta przez 73 najemców.

- Jest to kolejna transakcja na rynku nieruchomości zawarta z udziałem naszej kancelarii. Potwierdza to pozycję Allen & Overy jako jednego z głównych doradców w tej dziedzinie. Jesteśmy dumni, że możemy doradzać Allianz Real Estate w tak prestiżowym projekcie - skomentował Radomił Charzyński kierujący warszawskim działem nieruchomości Allen & Overy, którego wspierał Piotr Drzazga - starszy prawnik i adwokat.