Do finału przystąpiło łącznie szesnastu aplikantów adwokackich: Maciej Górczak i Anita Grabianowska z izby warszawskiej, Adam Hans z izby krakowskie, Robert Kamiński z izby płockiej, Tadeusz Koper z izby zielonogórskiej, Piotr Kubicki z izby bydgoskiej, Łukasz Kuczyński z izby siedleckiej, Łukasz Mirocha z izby toruńskiej, Anna Pacholska z izby katowickiej, Marcin Pusty z izby poznańskiej, Paulina Pyrek z izby częstochowskiej, Agnieszka Seliwonik z izby białostockiej, Rafał Tarsalewski z izby łódzkiej, Mateusz Tuński z izby opolskiej, Bartłomiej Witucki z izby gdańskiej, Anna Zbroszczyk z izby kieleckiej.
Jury przewodniczył adw. prof. Piotra Kruszyńskiego. W skład jury weszli również: adw. Czesław Jaworski z izby warszawskiej, adw. dr Monika Zbrojewska z izby łódzkiej, adw. Anna Ślęzak z izby wrocławskiej, adw. Jan Kuklewicz, dziekan ORA w Krakowie, adw. Roman Kusz, dziekan ORA w Katowicach, adw. prof. Wojciech Cieślak z izby gdańskiej, adw. Stanisław Kłys z izby krakowskiej, prof. Tadeusz Malak z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Wszyscy finaliści otrzymali książki wydawnictwa C.H.Beck oraz wydawnictwa ORA w Krakowie. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne oraz podręczniki „Historia Adwokatury” z dedykacją adw. Andrzeja Zwary, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.
Tegoroczny finał konkursu krasomówczego był jednym z punktów programu Dni Kultury Adwokatury Polskiej. Finaliści mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Stanisława Waltosia pt. „Prawnik – zawód czy powołanie?” oraz uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych z okazji 40-lecia Klubu Adwokatów ORA w Krakowie, połączonych z nadaniem Klubowi imienia adw. Janiny Ruth Buczyńskiej. Wieczory dni konkursowych uświetniły występy artystów kabaretu „Piwnica pod Baranami”.