Kolejnymi festiwalami, które odwiedzą wolontariusze Amnesty International będą: Open’er Festival w Gdyni (30 czerwca – 3 lipca), Seven Festival Music & More w Węgorzewie (7 lipca – 10 lipca) oraz Off Festival w Katowicach (5 sierpnia – 8 sierpnia).
Podczas festiwali, każdy kto spotka wolontariuszy Amnesty International będzie mógł zaapelować do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o uwolnienie Zmiciera Daszkiewicza i innych działaczy opozycyjnych więzionych lub skazanych za udział w protestach po wyborach z 19 grudnia 2010 r.
Znany działacz Zmicer Daszkiewicz, lider ugrupowania Młody Front, i jego kolega, członek stowarzyszony „Młodego Frontu”, Edward Lobau, zostali skazani na odpowiednio cztery i dwa lata więzienia w karnej kolonii za napastowanie przechodniów w dzień poprzedzający wybory. Inny działacz „Młodego Frontu” powiedział Amnesty International, że w rzeczywistości to oni zostali zaatakowani. Zeznał, że czterech mężczyzn spytało ich najpierw o drogę, a potem uderzyło Zmicera Daszkiewicza i Edwarda Lobaua.
Podczas letnich festiwali będzie można również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów Amnesty International dotyczących wolności słowa.