Nowy odcinek autostrady A2 ze Świecka do Nowego Tomyśla (105,9 km) zostanie ukończony na początku 2012 roku. Po zakończeniu budowy tego odcinka, gotowa część autostrady A2 będzie liczyła 358 km i zapewni nowoczesne połączenie drogowe kilku większych miast w Polsce, w tym Poznania, Łodzi i Konina. Autostrada A2 zintegruje również europejską i polską sieć dróg przed Mistrzostwami Europy - UEFA EURO 2012.

Komentując to przedsięwzięcie, Peter Timchur, partner w dziale bankowym londyńskiego biura Allen & Overy, powiedział: “Projekt ten przyspieszy nadrabianie zaległości w dziedzinie infrastruktury drogowej i kolejowej, lecz Polska ma wciąż w tym względzie wiele do zrobienia. Integracja polskiej sieci drogowej z głównymi trasami transeuropejskimi w Europie Środkowej ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania wzrostu gospodarczego i przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w regionie, jak i w całym kraju."

Tomasz Kawczyński, partner w dziale bankowym warszawskiego biura Allen & Overy, stwierdził: "Jesteśmy zadowoleni z możliwości doradzania bankom przy tak złożonej transakcji. Finalizacja tego projektu pokazuje, że pomimo trwających na rynkach zawirowań, dobrze przygotowane transakcje, przeprowadzone w krajach o zdrowej gospodarce, takich jak Polska, mają znaczącą szansę powodzenia."

Tomasz Kawczyński

Zespołem doradców Allen & Overy kierowali Peter Timchur, partner ze strony biura w Londynie, oraz Tomasz Kawczyński, partner w dziale bankowym biura w Warszawie, którym towarzyszyli prawnicy: Jakub Kubicki, Renata Żak, Maciej Kulawik, Piotr Drzazga, Tomasz Zwoliński oraz Agnieszka Lipska.