Wartość przedsiębiorstw będących przedmiotem przejęcia to 7,3 mld EUR, co oznacza, że jest to największa transakcja w historii Asahi. Poprzedziło ją nabycie przez grupę, również w tym roku, marek Peroni, Grolsch i Meantime, przy którym także doradzała Asahi kancelaria Allen & Overy.

Transakcję prowadzi partner z londyńskiego biura Allen & Overy Richard Hough, przy udziale zespołów w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech, które odgrywają istotną rolę ze względu na zakres przeprowadzanego badania due diligence i liczne uwarunkowania wynikające z prawa krajowego.

Jarosław Iwanicki, partner w biurze Allen & Overy w Warszawie kierujący pracami polskiego zespołu, komentuje: "Po bardzo udanym dla biura Allen & Overy w Warszawie roku, w którym doradzaliśmy m.in. przy sprzedaży Grupy Allegro za kwotę 3,25 mld USD, co było drugą pod względem wartości transakcją M&A przeprowadzoną kiedykolwiek w Polsce, transakcja Asahi/SAB Miller stanowi mocne zamknięcie tego roku, potwierdzając naszą pozycję jako czołowej kancelarii obsługującej znaczące projekty M&A w Polsce."

Sprzedaż udziałów lub akcji - modelowa umowa Share Purchase Agreement
Jakub Salwa, Karolina Kocemba, Michał Tomczak
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł