Na czele partner Jarosław Iwanicki

Zespołem transakcyjnym Allen & Overy kierował partner Jarosław Iwanicki wspierany przez starszych prawników Marcina Czaprowskiego oraz Tomasza Ciećwierza.

 

Zespół transakcyjny był ponadto wpierany przez Bartosza Jagodzińskiego, counsel odpowiedzialny za praktykę w obszarze instrumentów pochodnych, Macieja Kulawika - starszego prawnika odpowiedzialnego za praktykę podatkową, Pawła Krzykowskiego - starszego prawnika odpowiedzialnego za praktykę prawa pracy, Justynę Ostrowską - starszego prawnika odpowiedzialnego za praktykę w obszarze ochrony danych osobowych, oraz Joannę Kaletę - prawnika koordynującego proces due diligence.

Sprawy związane z prawem ochrony konkurencji i konsumentów prowadziła Agnieszka Kolasińska, wspierana przez Filipa Stawickiego - prawnicy z zespołu prawa konkurencji kierowanego przez dr Martę Sendrowicz.

- Transakcja nabycia przez Santander Bank Polska wydzielonej części Deutsche Bank Polska jest pod wieloma względami pionierska i nowatorska. Po raz pierwszy w przypadku fuzji banków działających na rynku polskim mamy do czynienia z sytuacją, gdzie równocześnie z fuzją prawną następuje fuzja operacyjna - powiedział Iwanicki.

Dodał, że fakt, iż Banco Santander i Santander Bank Polska powierzyli przeprowadzenie tego innowacyjnego projektu, potwierdza, że szeroko rozumiana praktyka kancelarii fuzji i przejęć jest niekwestionowanym liderem w zakresie doradztwa przy strategicznych projektach na rynku finansowym w Polsce. 

- Nasza umiejętność koordynacji wątków nie tylko czysto transakcyjnych, ale również tematów konsumenckich, czy związanych z zagadnieniami pracowniczymi, pozwoliła nam dostarczyć kompleksową usługę naszym klientom - powiedział.