Największym wsparciem służyć będą adwokaci z miast, w których będą odbywać się mecze piłkarskie: w Warszawie będzie ich 100, w Poznaniu 72, we Wrocławiu 60, a w Gdańsku 40. Również w miastach, w których wyznaczono strefy kibica na dyżury zgłosili się adwokaci (m.in. w Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowie, Płocku, Kielcach i Zielonej Górze). Listy z nazwiskami adwokatów, danymi kontaktowymi oraz informacją o znajomości języków obcych zostały przekazane do sądów, prokuratur, policji oraz konsulatów.
W Poznaniu adwokaci będą pełnić dyżury w sądach, a nie jak wcześniej planowano na terenie stadionów. W trakcie meczów dwóch adwokatów będzie do dyspozycji sądu rejonowego w mieście Poznaniu, a w weekendy po 3 adwokatów na każdy sąd rejonowy. W pozostałe dni adwokaci będą dyżurować pod telefonami.
Warszawska Rada Adwokacka 28 maja przeprowadziła specjalne szkolenia, na których adwokaci przypomnieli sobie przepisy dotyczące postępowania z osobami, który popełniły czyny karalne podczas udziału w imprezach masowych, przepisy z postępowania przyspieszonego, ale też regulacje typu gdzie się zaczyna a gdzie kończy płyta boiska. Zajęcia prowadzili adw. Radosław Baszuk, karnista oraz dr Marcin Wojcieszak, były członek PZPN, specjalista od prawa sportowego.
Pomoc oparta będzie na zasadach wprowadzonych kilka lat temu tzw. sądów 24-godzinnych, w związku z czym adwokaci mają opanowaną praktykę w udzielaniu pomocy prawnej w trybie przyspieszonym.

Źródło: NRA