Podobnie jak w poprzednich latach w sobotę 5 marca 2011 r. urzędnicy przygotowali dodatkowe punkty informacyjne. Uruchomiono konsultacje telefoniczne oraz stanowiska wprowadzania zeznań, aby bezpośrednio po złożeniu zeznania, w obecności podatnika, wprowadzić je do systemu informatycznego. Podatnicy mogli również samodzielnie wysyłać zeznania drogą elektroniczną korzystając z pomocy przygotowanych broszur informacyjnych i prezentacji multimedialnych.
Większość osób była zainteresowana złożeniem zeznania podatkowego za 2010 r., dokonaniem wpłat lub odebraniem zwrotu podatku. Ponadto najczęściej pytano o ulgę prorodzinną, odliczenie od podatku 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i ulgę internetową. Zainteresowaniem cieszył się także zwrot VAT na materiały budowlane, odliczenie wydatków rehabilitacyjnych oraz składanie PIT przez internet.
30 kwietnia 2011 r., tuż przed upływem terminu składania zeznań za 2010 r., zaplanowano kolejną sobotę pracującą w urzędach skarbowych. W tym dniu urzędy będą pracować w godz. 9-13.

Artykuł pochodzi z programu System Informacji Prawnej LEX on-line
Źródło: www.mf.gov.pl, stan z dnia 9 marca 2011 r.