Jak przypomina Krajowa Rada Notarialna, Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. - Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa – czytamy w zapowiedzi.
Każda edycja ma swój temat przewodni: w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. – bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 r. – nieruchomości i księgi wieczyste. W roku 2013 rozmawialiśmy "o przekazaniu majątku w rodzinie", zaś hasło jubileuszowej V edycji, w roku 2014, brzmiało – „Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo”.
Jak podkreślają organizatorzy dni otwartych, tematy te nie ograniczają jednak listy poruszanych zagadnień. Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

W tym roku o dziedziczeniu

Tegoroczna, VI edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem o dziedziczeniu”. Więcej>>>

W sobotę 28 listopada 2015 r., notariusze będą dyżurować w wybranych miastach Polski, w godzinach 10.00 - 16.00.
 

   Elżbieta Niezbecka,Andrzej Kidyba
Kodeks cywilny. Komentarz. Spadki. TOM IV>>>