Atrybuty zawodu doradcy podatkowego jako profesji zaufania publicznego stanowią ważny argument przemawiający za skorzystaniem z ich usług. Tajemnica zawodowa, stale podnoszone kwalifikacje, ubezpieczenie OC, etyka zawodowa, czy możliwość uwierzytelniania dokumentów – to, co miedzy innymi gwarantuje tytuł doradcy podatkowego. Warto informować potencjalnych klientów o posiadanym tytule i przynależności do samorządu zawodowego.


Każdy doradca podatkowy, który jest wpisany na listę może otrzymać wydany przez Krajową Radę Doradców Podatkowych imienny certyfikat potwierdzający uprawnienia zawodowe. Taki dokument można uzyskać na wniosek skierowany do biura Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Powinien on zawierać imię i nazwisko oraz numer wpisu na listę doradców podatkowych. Dokument w formie ozdobnego dyplomu można umieścić w kancelarii, w miejscu dostępnym dla wszystkich osób odwiedzających kancelarię. Poza certyfikatami doradcy mogą zaakcentować swoją przynależność do samorządu poprzez stosowanie systemu identyfikacji wizualnej. Jest to przewodnik, określający dozwolone sposoby wykorzystania znaku (logotypu) KIDP na wizytówkach, papierze firmowym, stronie internetowej, kopertach, notatnikach, teczkach, kalendarzach, szyldach i innych elementach komunikacji wizualnej. Zasady korzystania z systemu identyfikacji wizualnej KIDP jest dostępny w serwisie internetowym KIDP.


Stosowanie przez doradców podatkowych logotypu Izby to niezbędny warunek zbudowania rozpoznawalnego wizerunku zawodu w społeczeństwie, w szczególności wśród potencjalnych klientów kancelarii podatkowych.