Druga edycja tegorocznej akcji „Szybki PIT w galerii handlowej" odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Na specjalnych wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur będzie pełniło kilku ekspertów z urzędów skarbowych.

Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Eksperci pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do urzędu skarbowego. Podatnicy na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest w pełni darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

Zobacz: Termin rozliczania PIT za 2014 rok mija 30 kwietnia >>

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 r., gdyż informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Lista centrów biorących udział w akcji dostępna jest na stronie internetowej resortu finansów >>

Informacja pochodzi z programu Vademecum Głównego Księgowego