- Usługa Twój e-PIT w najbliższych dniach zostanie rozszerzona o nowe funkcjonalności. Będą to: historia logowania, dodatkowy element autoryzacyjny oraz możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi – potwierdziło w środę wieczorem Ministerstwo Finansów. Jak zapowiedział Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji, są to rozwiązania, które resort planował wdrożyć w pierwszym okresie funkcjonowania usługi.

 


Nowe funkcje i zmiany w logowaniu

Po wprowadzeniu zmian, podatnik, aby zobaczyć swój PIT za rok 2018,  po zalogowaniu się do usługi (danymi uwierzytelniającymi) będzie proszony o podanie dodatkowej informacji z PIT za 2017 r. tj. kwoty nadpłaty lub kwoty podatku do zapłaty. Po wprowadzeniu tej informacji podatnik zobaczy swoje rozliczenie. Cały czas będzie też dostępna możliwość zalogowania się profilem zaufanym.

Jak twierdzi MF, historia logowania pozwoli użytkownikowi zobaczyć wszystkie próby wejścia do systemu. Informacje będą zawierać m.in. dokładne daty i czas oraz sposób i miejsce (region, miasto), z którego nastąpiło logowanie. Ponadto podatnicy zyskają także możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi. 

Uwaga na oszustów

Resort finansów przestrzega także przed osobami podszywającymi się pod pracowników urzędów skarbowych, które odwiedzają podatników w ich mieszkaniach i oferują pomoc przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Pracownicy urzędów skarbowych nie świadczą tego typu usług. Twój e-PIT dostępna jest tylko na portalu podatki.gov.pl.

Zobacz więcej: Twój e-PIT już dostępny >>

Twój e-PIT zagwarantuje szybszy zwrot podatku >>

Twój e-PIT może naruszać RODO >>