Ministerstwo Finansów w najbliższym czasie ma złożyć wniosek, żeby Rada Ministrów przyjęła przepisy umożliwiające reorganizację KAS. Jak potwierdziła prof. Czerwińska, administracja skarbowa jest bardzo efektywna w swoich działaniach, co ma znaczący wpływ na proces uszczelniania systemu podatkowe. Uzasadnione jest zatem podniesienie poziomu wynagrodzeń w skarbówce oraz zmodernizowanie sprzętu.

 

 


 

Z informacji przedstawionych przez minister finansów wynika, że zmiany w organizacji KAS mają przebiegać na dwóch płaszczyznach. Przede wszystkim mają one dotyczyć 60 tys. pracowników administracji skarbowej i ich wynagrodzeń. Szefowa MF planuje podwyżki dla urzędników KAS. Łącznie mają one wynieść 660 mln zł.

 

 


 

Drugi etap modernizacji ma objąć zakupy sprzętu i wyposażenia technicznego w placówkach KAS.

Zobacz również: Nauczycielskie wynagrodzenia wzrosną o 145 zł >>

Projekt budżetu na 2019 rok przyjęty >>

Cały program modernizacji KAS ma być zrealizowany w latach 2019-2022. Wydatki planowane na lata 2020-2022 mają wynieść 1,9 mld zł. Środki na ten cel mają być przewidziane w budżecie państwa. W 2019 roku pieniądze na zmiany w KAS będą pochodziły ze środków własnych MF i KAS. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile wyniosą.