Najlepsze wina ostatniego trzydziestolecia trafią do portfeli klientów, którzy wybiorą propozycję inwestycyjną Wielkie Roczniki dostępną w Wealth Solutions. - Przedmiotem inwestycji będą przede wszystkim wina wyprodukowane w Bordeaux począwszy od legendarnego rocznika 1982 aż do 2009. Zmienne warunki atmosferyczne w tym najbardziej znanym regionie winiarskim świata sprawiają, że nie wszystkie wina zdobywają najwyższe oceny krytyków. W ofercie Wielkie Roczniki skupiamy się wyłącznie na tych, uznanych przez krytyków za wybitne i bardzo dobre – mówi Krzysztof Maruszewski, Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych w Wealth Solutions.

Potencjał wzrostu wartości najlepszych win na świecie sięga kilkudziesięciu procent rocznie. Dla przykładu Carruades de Lafite z roku 1996 w okresie od stycznia 2007 do połowy sierpnia 2010 zyskało 323 procent, a Mouton Rothschild z roku 2000 w tym samym okresie podrożało o 162 procent. Najlepsze wina są pożądanym towarem wśród wyrafinowanych konsumentów. Jednocześnie ich ilość na rynku z roku na rok spada, gdyż są po prostu wypijane. Silny popyt przy malejącej podaży musi oznaczać wzrost cen. - Wina z bardzo dobrze ocenianego roku 2009 silnie podrożały w ostatnich miesiącach, a wiele win z najwyższej półki weszło na rynek w horrendalnie wysokich cenach. To sprawia, że konsumenci szukają równie dobrych ale tańszych win z lat poprzednich. Ten trend będzie wspierał wzrosty wybitnych trunków z ostatniej dekady – dodaje Krzysztof Maruszewski.

Wielkie Roczniki to kolejna, po En primeur 2009, limitowana w czasie propozycja inwestycyjna Wealth Solutions oparta o rynek win. Wyniki inwestycyjne dotychczasowych portfeli pokazują że rekomendowane przez firmę strategie przynoszą świetne rezultaty. Średnia stopa zwrotu w ujęciu rocznym ze wszystkich portfeli wynosi 40 procent, a najlepszy portfel zyskał 282 procent w okresie 14 miesięcy. Winne aktywa pod zarządzaniem Wealth Solutions sięgają 13 mln zł.