Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na sprowadzaniu samochodów ciężarowych, które służą do dalszej odsprzedaży.
Czy koszty związane z zakupem takie jak zakup paliwa, opłaty za przejazd autostradą oraz inne koszty związane z przeglądem technicznym, drobnymi naprawami mogą być kosztem? W jaką pozycję KPiR je wpisać?

Moim zdaniem wydatki wymienione w treści pytania można ująć jako "pozostałe koszty".
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. Nr 152, poz. 1475 z późn. zm.) - dalej r.p.k.p.r. - wyjaśnia, iż zakup materiałów i towarów ujmuje się w kolumnie 10 w cenach zakupu, zaś koszty uboczne związane z zakupem towarów i składników majątku do chwili złożenia w magazynie wpisuje się w kolumnie 11.
Przez cenę zakupu należy rozumieć, zgodnie z § 3 r.p.k.p.r., cenę, jaką nabywca płaci za zakupione składniki majątku, pomniejszoną o podatek od towarów i usług, podlegający odliczeniu zgodnie z odrębnymi przepisami, a przy imporcie powiększoną o należne cło, podatek akcyzowy oraz opłaty celne dodatkowe, obniżoną o rabaty opusty, inne podobne obniżenia, w przypadku zaś otrzymania składnika majątku w drodze darowizny lub spadku - wartość odpowiadającą cenie zakupu takiego samego lub podobnego składnika.
Jako przykład kosztów ubocznych ponoszonych do dnia złożenia towaru w magazynie rozporządzenie podaje koszty transportu, załadunku i wyładunku oraz ubezpieczenia w drodze. Koszty wymienione w treści pytania - na przykład paliwo zużyte w drodze, drobne naprawy, przeglądy techniczne, opłaty za przejazd autostradą - mogą być moim zdaniem wpisane w kolumnie "pozostałe koszty".