Kobiety, którym obniżono wymiar czasu pracy i co za tym idzie wynagrodzenie na podstawie tarczy antykryzysowej, otrzymują niższe zasiłki. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało zmianę przepisów w tym obszarze. Dzięki temu zasiłki nie będą niższe.

Zasiłki już wypłacone będą wyrównywane

- Przygotowaliśmy regulację, dzięki której w przypadku osób pobierających świadczenia z ubezpieczenia chorobowego, w tym kobiet w ciąży, podstawa wymiaru świadczenia z ubezpieczenia chorobowego nie będzie uwzględniała zmiany wymiaru czasu pracy – poinformowała PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Co więcej zmiana dotyczyć będzie też świadczeń już wypłaconych na podstawie obowiązujących zapisów ustawy antykryzysowej. - Ponowne przeliczenie ich podstawy następować będzie na wniosek danej osoby. Najważniejsze dla nas jest dobro rodzin – podkreśliła minister Maląg.

Projekt ma trafić do Sejmu już w piątek

Radio RMF FM, które poinformowało o planach resortu opierając się o nieoficjalne informacje podało, że zmiana w przepisach może pojawić się już w piątek, przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu.