Konkurs TOP HR Manager in Action, organizowany przez wydawnictwo Wolters Kluwer, to największy w Polsce konkurs z zakresu HR. Jego kapituła gromadzi wybitnych ekspertów ze świata HR i kadr. To szansa nie tylko na cenne nagrody, ale przede wszystkim okazja na publiczne zaprezentowanie swoich projektów i zdobycie prestiżu w środowisku HR.

Ponad 100 zgłoszeń

W 2018 roku do konkursu zgłosiło się ponad 100 managerów i dyrektorów HR, z których Kapituła konkursu wybrała siedem osób. Kolejnym etapem było otwarte głosowanie internautów na stronie www.tophrmanager.pl, w którym wyłoniono piątkę najlepszych:

Na zdj. od lewej: Anna Jaworska, Agata Błaszkiewicz, Magdalena Tuchowska, Łukasz Szymula, Marta Kowalska

(foto A. Stawiński)

Kapituła konkursu

Następnie, już w dniu finałowej gali, najlepsza piątka uczestników prezentowała swoje projekty przed Kapitułą konkursu. Kapitułę tworzą wybitni specjaliści i praktycy HR:

  • dr Małgorzata Sidor-Rządkowska z Politechniki Warszawskiej, autorka ponad 100 artykułów oraz 11 książek,
  • dr Piotr Prokopowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, psycholog i socjolog organizacji, ekspert w zakresie zarządzania talentami i przywództwa,
  • Witold Moszyński, Kierownik Programu Executive MBA for Human Resources Professionals Uczelni Łazarskiego, CEO i założyciel HCCG - HUMAN CAPITAL CONSULTING GROUP Witold Moszyński & Partners,
  • Tatiana Szostok, Dyrektor Działu ALTA HR; Partner Zarządzający Cubiks Ltd,
  • Małgorzata Tłuchowska, Dyrektor ds. Personalnych Region Europy Centralnej Wolters Kluwer Polska,
  • Łukasz Sowiński, HR Manager w KIR S.A., Top HR Manager 2016,
  • tristan tresar, Executive interim menedżer, zawodowy sprzedawca i menedżer zespołów sprzedaży, trener kompetencyjny,
  • Joanna Rossa, Dyrektor rynku produktów HR oraz rynku kancelarii prawnych w Wolters Kluwer Polska.

 


TOP HR Manager in Action 2018

Kapituła konkursu wybrała 3 najlepsze projekty, a następnie uczestnicy konferencji HR Directors Summit wskazali zwycięzcę. Tytuł TOP HR Manager in Action 2018 z ogromną przewagą zdobyła Anna Jaworska, Menedżer ds. rozwoju i szkoleń, Securitas Polska z projektem ONE TEAM, ONE SECURITAS. Celem nagrodzonego projektu było zwiększenie wskaźnika frekwencji pracowników w Badaniu Opinii Securitas, realizowanym co 2 lata. W poprzednich edycjach wskaźnik ten osiągał 20-25 proc. Po wdrożeniu projektu frekwencja wzrosła dwukrotnie - do 51 proc. Taki wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki włączeniu członków Zarządu do komunikacji i obietnicę, że w przypadku uzyskania 50 proc. frekwencji każdy z członków Zarządu obejmie 12 godzinną służbę w obiektach klientów, ramię w ramię z pracownikami fizycznymi.

Pozostali finaliści konkursu:

Agata Błaszkiewicz, HR Director, Colliers International

Marta Kowalska, Kierownik ds. Rekrutacji i Employer Brandingu, LINK4

Wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Tuchowska, HR Manager, CONTMAN

Łukasz Szymula, Country Manager CEE & Poland, Tradedoubler