Od dzisiaj, 20 listopada, klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą się umawiać na spotkania  z ekspertem z Sali Obsługi Klienta  przez telefon. To nowe udogodnienie, szczególnie dla tych osób, które nie mają profilu na Platformie Usług Elektronicznych. - Możliwość umawiania wizyt na konkretny dzień i godzinę  była dostępna w ZUS już od dawna. Jednak z rezerwacji wizyty mogły skorzystać te osoby, które miały swój profil na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Mając świadomość, że jest grono klientów, którzy takiego konta nie mają, a zależy im na spotkaniu z ekspertem ZUS, uruchomiliśmy dla nich tę usługę - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Czytaj również: ZUS rozszerza dostęp do e-wizyt>>

Jakie dane trzeba podać dzwoniąc do ZUS

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS.

Ważna informacja dla osób, które będą rezerwować terminy wizyt telefonicznie. Na spotkanie w ZUS można umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

- Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej. Przypominamy, że wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego: zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę – podkreśla  Beata Kopczyńska.

Wykaz telefonów do umawiania rozmów telefonicznych znajduje się na stronie www.zus.pl

 

Wykaz numerów telefonów do umawiania wizyt w placówkach podległych oddziałom ZUS w województwie śląskim

Lp.

Oddział ZUS

Numer telefonu do rezerwacji
wizyty

1

Bielsko-Biała

338 253 023

2

Chorzów

32 349 08 97

3

Częstochowa

34 368 93 37

4

Rybnik

727 690 822

5

Sosnowiec

32 368 33 77

6

Zabrze

32 393 22 08 

 

Z ekspertem ZUS można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę poprzez stronę www.zus.pl/e-wizyta.