Hasło Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014 to „Przedsiębiorczość ma wiele twarzy". Dlaczego? - Po pierwsze, chcemy przekonać Polaków, że przedsiębiorczość jest dla wszystkich i że warto być przedsiębiorczym, to znaczy aktywnym, pracowitym i wytrwałym - w każdym wieku i w każdych okolicznościach. Po drugie, że przedsiębiorcy to nie tylko prezesi wielkich korporacji, ale przede wszystkim osoby prowadzące działalność na niewielką skalę, mikro- i mali przedsiębiorcy, o których nie przeczytamy na pierwszych stronach gazet. Często nie rozumiemy, jak wiele dobrego robią ci ludzie na rzecz polskiej gospodarki i dobrobytu nas wszystkich - mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Tymczasem wizerunek przedsiębiorców nadal nie należy do najlepszych i często ma wydźwięk pejoratywny. Jeśli o przedsiębiorcach mówi się w pozytywnym kontekście - najczęściej przywoływane są wciąż te same przykłady. Mówi się tylko o najbardziej spektakularnych sukcesach, nagradza wciąż te same, znane z mediów twarze. - Cieszymy się, gdy słyszymy o tak wielkich osiągnięciach, ale mamy wrażenie, że na uznanie zasługuje wiele osób spoza tego wąskiego grona. To czasem nasi sąsiedzi, lokalni przedsiębiorcy. Czasem właściciele wielkich firm, którzy nie brylują w mediach, mimo że dają pracę setkom osób czy wspierają lokalną społeczność. Chcemy uświadomić im i ich otoczeniu, że to, co robią, to powód do dumy. Że niełatwa ścieżka, jaką podąża przedsiębiorca, to coś wyjątkowego, wymagającego determinacji i ogromnej pracy. Dlatego zainicjowaliśmy kampanię społeczną „Twarze Przedsiębiorczości" - mówi Adam Kądziela, koordynator kampanii.
Aby wziąć udział w kampanii wystarczy za pośrednictwem dedykowanej przedsięwzięciu strony internetowej przesłać zdjęcie wraz z informacją odnośnie własnej działalności.