Wiatrobus ruszył w Polskę

"Wiatrak jaki jest, każdy widzi". A już na pewno warto, aby każdy z bliska sam zobaczył i ocenił, jak pracuje nowoczesna turbina wiatrowa. W ramach akcji "Lato z Wiatrakami" w samo południe 2 lipca wyruszył ze Szczecina specjalny "Wiatrobus" z grupą młodych ekologów, którzy zachęcają do poznawania energetyki wiatrowej.

Akcję "Lato z Wiatrakami" organizuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW), które już kolejny rok zachęca, abyśmy podczas naszych wakacyjnych podróży odwiedzali działające w Polsce parki wiatrowe.

"Wiatrobus", z ekipą młodych wolontariuszy będzie odwiedzał turystyczne miasta na wybrzeżu. Trasa prowadzi też na Warmię i Mazury, gdzie trwa społeczna debata nad przyszłością i zasadami budowy farm w tym cennym krajobrazowo regionie. Wolontariusze PSEW będą między innymi organizować happeningi na polskich plażach, w tym konkursy plastyczne, rzeźbiarskie i pokazy latawcowe.

"Wiatrobus" nieprzypadkowo zaczyna swą trasę w Szczecinie. Zachodniopomorskie jest liderem jeśli chodzi o produkcję energii z tego źródła.

Więcej informacji o trasie przejazdu "Wiatrobusu" i samej akcji można znaleźć na stronie www.wiatrobus.pl

Opracowanie: Łukasz Matłacz

Źródło: www.chronmyklimat.pl, stan z dnia 2 lipca 2012 r.

Data publikacji: 2 lipca 2012 r.