LEX Flex Wsparcie prawne i nowoczesny czat AI w elastycznej,
miesięcznej formule
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Senat pracuje nad nowelizacją, która ograniczy emisje ze średnich obiektów energetycznego spalania

Trwa 47. posiedzenie Senatu. Dziś senatorowie rozpatrzą m.in. ustawę o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, którą w miniony piątek uchwalił Sejm. Ustawa wprowadza do polskiego prawa postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania.

logo senat

Nowelizacja to rządowy projekt. Przewiduje zmiany dotyczące m.in. zawartości wniosków o wydanie pozwoleń, informacji zamieszczanych w zgłoszeniach, prowadzenia publicznie dostępnego rejestru średnich źródeł spalania paliw czy uwzględniania na etapie przygotowywania programów ochrony powietrza potrzeby wprowadzenia bardziej rygorystycznych od wynikających z dyrektywy dopuszczalnych wielkości emisji dla średnich źródeł zlokalizowanych w strefach, w których nie są dotrzymywane standardy jakości powietrza.

Dyrektywa określa m.in. normy emisji do powietrza takich substancji, jak: dwutlenek siarki, tlenek i dwutlenek azotu oraz pył, dla średnich źródeł spalania paliw, czyli o nominalnej mocy cieplnej równej lub większej niż 1 MW i mniejszej niż 50 MW.

Źródło: www.senat.gov.pl, stan z 22.09.2017 r.

Autor:

Polecamy książki biznesowe